SLIEDRECHT – Niet op Bevrijdingsdag zondag 5 mei 2019, maar maandagochtend 6 mei 2019 voer vanuit de haven in Sliedrecht een schip Zilvermeeuw II uit Drimmelen met 175 inwoners uit van 55 jaar en ouder richting Rotterdam. De meeste passagiers waren ruimschoots op tijd aanwezig en stapten in vanaf de Schuttevaerkade (voorheen de Loswal – red.).
Het schip maandagmorgen in de haven van Sliedrecht. (© Foto RPAS Peter Donk / Dronetv.nl)
Tekst gaat verder onder tweet.
Aan boord van de boottocht vanuit de #haven van #Sliedrecht naar #Rotterdam en terug… was veel gezelligheid en een mooie tocht… pic.twitter.com/5ugI4f0FwQ
— Martin Dekker (@mdekker55) May 6, 2019
De organisatie is in handen van Stichting Comité 4 en 5 Mei Sliedrecht. Vanwege de grote belangstelling is dit jaar een groter schip geregeld voor de Bevrijdingsdagvaartocht. Kaarten konden voor een klein bedrag worden gekocht. De vaartocht is (in principe) ieder jaar en altijd bijzonder gezellig. Ook maandag hebben de mensen weer genoten.
Comité @4en5meiSliedr organiseert #Bevrijdingsvaartocht voor Sliedrechtse senioren. Ze varen nu in Rotterdam, zie ik. Goede reis verder! pic.twitter.com/QdB8u1nMFj
— Vincent Prins (@veprins) May 6, 2019
En…De beste stuurlui stonden nu eens niet aan de wal maar….vandaag ‘op de brug’ … #genoten
Gisteren, 5 mei heb ik veel vlaggen gezien in ons dorp!
Het oude raadhuis, de grote kerk en verrassend veel vlaggen op de oude uitbreiding…daar worden we blij van, het geeft een vrij gevoel dat dit mogelijk is.
Vandaag hebben ‘de oudjes’ heerlijk genoten van een gezellige vaartocht met leeftijdsgenoten en vanavond weer een lasershow en mooi vuurwerk…trots op Sliedrechts bevrijdingscommité.
Hartelijk dank voor de organisatie!
Zo’n 60 jaar geleden sprak een burgemeester in de Alblasserwaard de kinderen na een aubade toe.
Dat was op Koninginnedag: “Kinderen, het is vandaag mooi weer, daarom zijn de cafés tot 24.00 uur
open en daarom is de Koningin jarig.”
Daar dacht ik aan, toen ik het verband probeerde te leggen tussen een dode boel op Bevrijdingsdag en de verpaupering van de Kerkbuurt.
Ik hoop voor deze ouderen dat het een geslaagde tocht wordt en dat ze genieten.
Voor de rest in Sliedrecht een dode boel wat een geslaagde Bevrijdingsdag 2019, er zijn amper vlaggen te zien en de kinderen gewoon naar school en naar de gymnastiek. Joepie volgend jaar weer!!! Logisch dat de Kerkbuurt verpauperd.