24-Uursdienst vol verrassingen voor jeugdbrandweer Sliedrecht

SLIEDRECHT – Jeugdbrandweer Sliedrecht heeft vrijdag 13 op zaterdag 14 december 2024 een 24-uursdienst gehouden. Die begon vrijdagmiddag om 16.00 uur en eindigde zaterdag op die tijd. Daarbij werden de werkzaamheden bij de beroepsbrandweer, die ook diensten draaien van 24 uur, zo goed als mogelijk nagespeeld.

De deelnemers aan de 24-uursdienst. Wat er ging gebeuren, bleef steeds een verrassing. (Foto Brandweer Sliedrecht)

De dienst begon met het controleren van de voertuigen en sporten. Ook moesten de boodschappen worden gedaan en werd er gezamenlijk gekookt. Op de brandweerpost was een complete slaapzaal ingericht waar door de jeugdleden werd geslapen. Natuurlijk kregen ze verschillende uitrukken naar nagespeelde incidenten in het dorp waar ze naar toe moesten om het op te gaan lossen. “Van liftopsluiting tot kat in de boom werd alles nagespeeld en door de groepen goed opgelost. Toen iedereen lekker lag te slapen moesten de jeugdleden met spoed om 05.00 uur hun bed uit voor een zeer grote brand op het industrieterrein. Alle drie de groepen werden opgeroepen om daar de grote brand te bestrijden””, licht Leon Schmidt, hoofdjeugdleider jeugdbrandweer Sliedrecht en bevelvoerder van de post Sliedrecht toe. 

Oorkondes
De jeugdleden genoten zichtbaar. Schmidt: “Ze kregen daar te maken met een auto die openknipt moest worden en twee gorilla’s die in het pand liepen. Om 07.30 uur was alles opgelost en zat iedereen aan een goed ontbijt op de brandweer post in Sliedrecht. Daar werd alles overgedragen aan de burgemeester van Sliedrecht, waarna hij in de gevonden koffer die oorkondes vond van de jeugdleden die afscheid namen.” Na het ontbijt zijn de jeugdleden naar een Oefencentrum in Zoetermeer geweest waar ze konden oefenen met kleine blusmiddelen en hun eigen materiaal. Daarna kregen ze nog een rondleiding op de meldkamer van de brandweer in Den Haag. De dienst werd om 16.00 uur zaterdagmiddag afgesloten met een heerlijke bak ijs, waarna iedereen vooral moe maar met een groot avontuur naar huis ging.

1 gedachte over “24-Uursdienst vol verrassingen voor jeugdbrandweer Sliedrecht”

  1. Hadden ze vroeger toen ik lid was moeten doen, hier leer je meer van dan droge stof uit een theorieboek in je hoofd stamppen.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld